
Goed nieuws: ons jaarlijkse Stoma Event komt er weer aan. Ben jij erbij, op woensdag 11 juni op het prachtige Sportcentrum Papendal bij Arnhem?
Je bent van harte uitgenodigd!
Jij en je eventuele partner zijn welkom om alles te leren over de mentale en praktische kanten van het leven met een stoma of pouch tijdens informatieve, ontspannende en sportieve workshops. Natuurlijk is er ook volop ruimte om te praten met andere stomadragers. Op de stomamarkt hoor je de laatste ontwikkelingen over stomazorg en hulpmiddelen en kun je vragen stellen aan fabrikanten en leveranciers.
Het is nu mogelijk om je in te schrijven voor het Stoma Event. Lees eerst zorgvuldig alle informatie door en ga vervolgens naar het inschrijfformulier helemaal onderaan deze pagina. Ben je er al uit? Dan kun je je hier alvast aanmelden.
Kies 2 van deze workshops:
- Zingen met Brian
Vaste prik op het event: zingen! Onder de enthousiaste leiding van Brian Zalmijn kom je uit je comfortzone en stap je samen met anderen het podium op. Je zult versteld staan hoe mooi samen zingen klinkt en hoe heerlijk dat is. - Alles over de medische & praktische kant van een urinestoma
Tijdens deze workshop geeft stomaverpleegkundige Lisanne Fransen (Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis) uitleg over de medische kant van het aanleggen van een urinestoma. Ook geeft ze praktische tips over het dagelijks leven met deze stoma. Na afloop ben je helemaal ‘bij’, want ze deelt tot slot de nieuwste innovaties met je! - Hardlopen met een stoma. En…go!
Yes, trek je hardloopschoenen maar aan! In deze clinic gaan we samen hardlopen. Ook krijg je advies over voeding en supplementen van trainer Ellen Abbringh, en deelt langeafstandsloper en ex-stomadrager Henriette Vrij alle praktische tips & trucs over hardlopen met een stoma.
Deze clinic is voor zowel beginners als gevorderden. Neem gemakkelijke kleding, sportschoenen en douchespullen mee. Omkleden en douchen kan bij Papendal. - Leren van ervaringsdeskundigen: ontdek de kracht van samen
Heb je vragen of onzekerheden over het leven met een stoma? Ben je benieuwd hoe anderen ermee omgaan in het dagelijks leven? Of wil je ontdekken welke mogelijkheden er zijn op het gebied van werk, reizen en sport? In deze workshop leer je wat de Stomavereniging jou te bieden heeft. Ervaringen delen levert niet alleen praktische tips op, maar ook herkenning en steun van mensen die écht begrijpen wat je doormaakt
Door Danique Hof, beleidsadviseur Stomavereniging - Wat betekent de stomaverpleegkundige voor jou ná je ontslag uit het ziekenhuis?
Je stomaverpleegkundige ondersteunt je niet alleen vóór en direct na je operatie, maar ook daarna. Van het leren verzorgen van je stoma tot het vinden van je draai in het dagelijks leven—je staat er niet alleen voor! Maar wat kun je precies van je stomaverpleegkundige verwachten? Hoe lang kun je bij hem of haar terecht? En hoe regel je dat? Ontdek het hier! - Een stoma, hoe nu verder?
Het krijgen van een stoma betekent voor iedereen iets anders. De een ervaart verlies van controle en gezondheid, de ander is opgelucht omdat er een einde komt aan jarenlang leven met klachten. In deze workshop ga je samen met lotgenoten in gesprek over dat wat je tegenkomt nu je een stoma hebt. Wat is er veranderd in je dagelijks leven en hoe ga je daarmee om? Hoe kun je weer verder? Onder leiding van psycholoog Aline Rütter. - Irrigeren (spoelen): is dat iets voor jou?
Draag jij een colostoma? Dan is spoelen (irrigeren) van de darm mogelijk een uitkomst voor jou! Door irrigeren heb je minder kans op lekkages en minder kans op verstopping. Je gebruikt minder zakjes, hebt minder huidirritatie. En je hebt meer vrijheid om te sporten, te reizen, of om naar de sauna te gaan. Klinkt goed, toch? Stomaverpleegkundige Ellen van Manen (Ziekenhuis Gelderse Vallei) legt uit hoe irrigeren werkt. - Hoe pak je de draad op na een ernstige ziekte?
Deze workshop is interactief: door middel van ‘Over de streep’ zien en horen we welke ervaringen wijzelf en anderen hebben. Welke impact heeft jouw ernstige ziekte op jou en wat maak je allemaal door? Delen is helen!
Onder begeleiding van psycholoog Karen Rutgers. - StomaJONG: lunch & pubquiz
Ben jij tussen de 18 en 40 jaar? Dan ben je van harte welkom bij deze lunch met andere StomaJONG’ers. Daarna test je je kennis bij de pubquiz!Hoeveel weet jij eigenlijk over stoma’s én andere onderwerpen zoals muziek en entertainment? Een uur vol verrassende vragen, leuke weetjes en een flinke dosis humor. Want stoma’s zijn misschien een serieus onderwerp, maar dat betekent niet dat we er niet op een luchtige manier over kunnen leren!
Prikkelende aftrap
We starten de dag gezamenlijk met een inspirerende sessie van Anton Nootenboom van Brave Men Talk. Anton staat bekend als The Barefoot Dutchman. In 2024 liep hij 5000 km op blote voeten dwars door Amerika. Een wereldrecord, waarmee hij aandacht vroeg voor de mentale gezondheid van mannen. Anton werkte 10 jaar bij defensie en is 3 keer uitgezonden naar Afghanistan. Hij deelt de belangrijkste lessen die hij leerde van de uitdagingen in zijn leven.
(Tipje van de sluier: ook jij kunt het verschil maken voor anderen!).
Nieuw!
Dit jaar hebben we gekozen voor langere pauzes, zodat je meer tijd hebt om over de stomamarkt te struinen. Én meer tijd voor ontmoetingen met andere stoma- en pouchdragers.
Programma:
10.00 – 10.45 uur: inloop en bezoek stomamarkt
10.45 – 11.00 uur: verzamelen in plenaire zaal
11.00 – 11.15 uur: opening door bestuur
11.15 –12.00 uur: plenaire sessie Anton Nootenboom
12.00 –13.00 uur: stomamarkt en lunch
13.00 – 13.15 uur: verplaatsen naar workshopzalen
13.15 –14.15 uur: eerste ronde workshops
14:15 –15:00 uur: pauze
15.00 – 15.15 uur: verplaatsen naar workshopzalen
15:15 –16.15 uur: tweede ronde workshops
16.15 –17.00 uur: borrel en stomamarkt
Waar en wanneer is het Stoma Event?
Datum: woensdag 11 juni 2025
Tijd: 10:00 tot 17.00 uur
Locatie: Sportcentrum Papendal bij Arnhem
Adres voor navigatie: Hotel Papendal, Papendallaan 3, 6816 VD Arnhem
Papendal is centraal gelegen en goed bereikbaar met de auto vanaf de A50 of A12. Parkeren is mogelijk op P1. Op het terrein zal ons Stoma Event aangegeven worden.
Met het openbaar vervoer kun je vanaf station Arnhem buslijn 10 pakken, die stopt bij de bushalte op het terrein. Ook buslijn 105 is mogelijk, dan stap je uit bij halte Van der Valk / Papendal en dan is het nog enkele minuten lopen. Plan je reis via 9292.
Inschrijven
Zin gekregen? Meld je dan direct aan via onderstaande knop!
Meedoen aan deze geheel verzorgde dag (inclusief uitgebreide lunch) kost:
€ 7,50 als je lid bent van de Stomavereniging
€ 15,00 voor niet-leden
€ 15,00 voor stomaverpleegkundigen en andere zorgprofessionals
Niets voor onze vrijwilligers en mensen met een smalle beurs
Wil je de Stomavereniging steunen en ons wat extra schenken? Ook dat kan via het onderstaande inschrijfformulier.